Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

Egyptská měna, peníze a banky

Egyptská měna

Základní měnovou jednotkou v Egyptě je egyptská libra neboli giné (zkratka LE). Egyptská libra se dělí na sto piastů (pt) neboli irš. Padesáti a stolibrové bankovky se někdy obtížně rozměňují, takže při sobě vždy noste drobné. Je dobré mít oddělenou zásobu menších mincí a bankovek na bakšiš a pro taxikáře, kteří vždy postrádají drobné. Neberte od nikoho otrhané ani jinak poškozené bankovky, protože pak je „neudáte“ taxikářům ani prodavačům.

Banky

Obvyklá úřední doba pro banky je od neděle do čtvrtka od 8.30 do 14 hodin. Směnárny vás přivítají rovněž od 18 do 21 hodin. Většina egyptských bank, k nimž náleží například Banque Misr, zde má pobočky několik známých mezinárodních ústavů, mimo jiné Barclays a Citibank. Nejlepší k návštěvě banky je čas ihned po otevření, vyhnete se davům a byrokracii.

Cestovní šeky a kreditní karty

Většina bank a směnáren přijímá cestovní šeky American Express, Barclays, Citibank a Travelex. Eurošeky nedoporučujeme používat. Při výměně cestovních šeků budete muset předložit pas. Pokaždé si uschovejte stvrzenku a zapište si sériová čísla, která noste odděleně od šeku pro případ ztráty či krádeže. Mimo turistické oblasti s cestovními šeky a kreditními kartami příliš nepochodíte. Nejrozšířenějšími jsou Visa, MasterCard a American Express.

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

X
Zůstaňte s námi ve spojení