Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

Pasy a víza

Čeští turisté chystající se do Egypta musí mít pas platný nejméně tři měsíce po skončení nejzazší lhůty uděleného víza. Vízum obdržíte předem na egyptském velvyslanectví, ale obvykle si je lze za několik minut koupit na letišti po příletu o Káhiry, Hurgády či Luxoru. Letecké společnosti ovšem často vyžadují prokázat se vízem před vstupem na palubu. Upozorňujeme, že vízum nelze získat na hraničních přechodech v Rafahu, Tábě, Asuánu, Suezu ani Nuvejbě. Aktuální informace vám sdělí na velvyslanectví Arabské republiky Egypt nebo na egyptské ministerstvu zahraničních věcí v oddíle The Consular Section. Přihlašovací povinnost pro občany České republiky byla zrušena.

Víza platná jen na území Sinajského poloostrova si můžete obstarat na hraničním přechodu v Tábě na letišti v Šarm aš-Šéchu a v přístavech v Šarm aš-Šéchu a Nuvejbě. Držitelé těchto víz se smějí pohybovat pouze dva týdny jen po akabském pobřeží Šarm aš-Šech a ocitnout se v blízkosti kláštera sv. Kateřiny.
Buďte připraveni na to, že jednotliví úředníci si mohou „vymyslet“ nová opatření nebo mohou být velmi přísní. V takovém případě zůstaňte klidní a přátelští.

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

X
Zůstaňte s námi ve spojení