Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

Hurghada

Hurghada

Hurghada je zřejmě nejznámějším turistickým centrem v Egyptě. Leží na pobřeží Rudého moře a od počátku 90. let minulého století, kdy byla pouhou rybářskou osadou, se proměnila k nepoznání. Dnes je neustále se rozrůstajícím turistickým městem s letovisky táhnoucími se 25 kilometrů podél pobřeží.

Hurghada a vodní svět

Renomé Hurghada získala potápěčskými centry, jež nabízejí výpravy se šnorchlem i akvalungem do hlubin Rudého moře s úchvatným podmořským životem.

Některé hotely mají vlastní pláže a zařizují lodní plavby, například na ostrov Giftún. Ti, kdo se chtějí pokochat podmořskými divy, aniž by se namočili, se mohou vydat na výlet ponorkou z vesnice Sindbád nebo člunem s proskleným dnem z Marine Sports Club. Na nábřeží stojí akvárium a v severní části města lze navšívit Mořské muzeum.

Jako odezva na obavy ochránců životního prostředí, že davy turistů škodí podmořskému světu, vznikla v roce 1992 Hurghada Environmental Protection and Conservation Association (HEPCA), která má zvýšit povědomí lidí o této problematice a uchovat korálový útes.

Ubytování v Hurghadě

Příchozí si mohou vybírat se široké škály ubytovacích kapacit, počínaje levnými zařízeními soustředěnými kolem ad-Daharu na severním konci města a konče luxusními hotely v Sigale na jihu.

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

X
Zůstaňte s námi ve spojení