Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

Alexandrie

Alexandrie

Alexandrie se táhne podél pobřeží v délce 20 kilometrů a je druhý největším městem v Egyptě. V roce 332 ji založil Alexandr Veliký a postupně se rozrostla natolik, že se mohla srovnávat s Římem. Ve 4. století po Kristu město začalo upadat. V 19. století mu paša Muhammad Alí vrátil prestiž významného přístavu tím, že je propojil s Nilem. Tento rozkvět přilákal tisíce Evropanů, kteří Alexandrii propůjčili dekadentní atmosféru popisovanou takovými autory, jako byli Lawrence Durrell, E. M. Forster a Konstatínos Kaváfis. Tato éra skončila v 50. letech minulého století, kdy cizinci uprchli z města před Násirovou revolucí. Z někdejší velkoleposti se mnoho nezachovalo, ale určité náznaky kosmopolitního ducha přetrvávají.

Řeckořímské muzeum

Řeckořímské muzeum, situované v srdci moderní Alexandrie, vystavuje na 40 000 artefaktů pokrývajících většinou přibližně tisíc let historie od vzniku města v roce 3313 před Kristem po dobytí Araby v roce 640 po Kristu. Muzeum založil v roce 1892 chedív Abbás II. Pětadvacet síní a centrální zahrady jsou přeplněny předměty odhalenými v Alexandrii a okolí. Tato rozsáhlá sbírka artefaktů ze staroegyptských, antických a křesťanských civilizací svědčí o bohaté minulosti města a seznamuje s vlivy, jež působily a stále ještě působí na západní kulturu.

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

X
Zůstaňte s námi ve spojení