Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

Dahab

Dahab

V arabštině slovo Dahab znamená zlato a název tomuto navštěvovanému letovisku daly pláže se zlatohnědým pískem. Dahab se rozvinul kolem beduínské vesnice Assála, situované severně od něj, kde se kempy, plážové chatky, laciné hotely, restaurace a trhové stánky vroubící nábřeží orientují především na nezávislé mladé turisty, kteří mají hlouběji do kapsy.

Jižněji od města Dahab vládne očividný luxus. Tamní přepychové prázdninové vesničky a potápěčská centra přitahují velmi odlišnou klientelu. Avšak hlavní atrakcí pro všechny – bez ohledu na finanční možnosti – je moře. Korálový útes oplývající neuvěřitelně bohatým podmořským světem není daleko od břehu.

Oblíbenou potápěčskou lokalitou je Blue Hole severně od Dahabu. Je takřka celý obklopený korálovými útesy a jen několik metrů od břehu se příkře svažuje do hloubky 80 metrů. Blue Hole a nedaleký Canyon nicméně zosobňují určité riziko pro nezkušené potápěče a každým rokem jich tu několik naneštěstí zahyne. Bezpečnější alternativu v těchto místech proto představuje šnorchlování.

Z Dahabu se lze vypravit na safari do hor džípem nebo na velbloudu. Máte tak příležitost probádat nádherné rozeklané vnitrozemí Sinajského poloostrova a alespoň trochu poznat způsob života beduínů.

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

X
Zůstaňte s námi ve spojení