Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

Káhira

Káhira patří k nejhustěji osídleným městům na světě. Ačkoli předměstí se rozrostla až na západní břeh Nilu, hlavní turistické atrakce jsou soustředěny na východním břehu. centrální Káhira je srdcem moderního města a pyšní se nádhernou architekturou z 19. století. Zdá se, že na ostrovech Gezíra a Róda, ochlazovaných Nilem, vládne větší klid než v centru. Stará Káhira s římskými a raně křesťanskými památkami vznikla ještě před zrodem samotné Káhiry. Zlatým hřebem města je islámská část, jejíž minarety a kopule, bazary a úzké uličky vypadají jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Směrem na severovýchod se prostírá předměstí Héliopolis, zatímco na západě leží Gíza a pyramidy.

Gíza a Héliopolis – předměstí Káhiry

Gíza a Héliopolis jsou dvě káhirská předměstí, jež se od sebe odlišují nejen geograficky, ale také symbolizují dvě krajnosti egyptských dějin. Gíza, ležící na jihozápadě, proslula starověkými památkami. Sfinga, obvykle datovaná od doby kolem roku 2500 před Kristem a nejranější známá monumentální socha, jsou dvě káhirská předměstí, jež se od sebe odlišují nejen geograficky, ale také symbolizují dvě krajnosti egyptských dějin. Gíza, ležící na jihozápadě, proslula starověkými památkami. Sfinga, obvykle datovaná od doby kolem roku 2500 před Kristem a nejranější známá monumentální socha, střeží pyramidy v Gíze a jejich vedlejší pyramidy královen, chrámy a hrobky. Pyramidy představují jediný ze sedmi divů antického světa, který se dochoval do dnešních dnů. A na kráse jim neubírá ani okolní cirkus projížděk na velbloudech a koních, prodavačů suvenýrů a nápojů, vytrvalých žebráků a večerní zvukové a světelné show.

Na předměstí Héliopolis, situovaném úhlopříčně naproti Gíze, se historie posouvá do konce 19. století a k baronu Edouardu Empainovi, podnikateli, na základě jehož vize vzniklo toto zahradní město v poušti. Héliopolis je směsicí evropských a maurských slohů a svou zelenou nádherou přitahovala zámožné Egypťany. Ačkoli už je součástí Káhiry, návštěvníci sem přicházejí za stylovou architekturou, restauracemi a nočním životem.

Nabídka zájezdů do Egypta se slevou až 92%

Chcete jako první vědět o akčních slevách zájezdů? Zajímavostech a novinkách?
Bonus: 300 Kč na první nákup zájezdu

X
Zůstaňte s námi ve spojení